KONST / Litografier / Färglitografi 8652074

nr 865 2074

Gusten Widerbäck

(1879-1970), Sverige

Färglitografi, Gusten Widerbäck, Uppsala från slätten, signerad, 1927, 29x39

Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.

Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

måndag 16 december 2013
kl 21:00:42

Gusten Widerbäck

Läs mer om Gusten Widerbäck